Гандбалісты БГК прайгралі ў Парыжы фіналісту Лігі чэмпіёнаў

Гандбалісты БГК імя Мяшкова прайгралі ў Парыжы фіналісту Лігі чэмпіёнаў — 2016/17 французскаму клубу «Пары Сен-Жэрмен» у матчы 2-га тура групавога этапу ЛЧ.
ПСЖ — БГК — 32:28 (15:14)
«Пары Сен-Жэрмен»: Корралес, Омейе; Генсхаймер (7), Мельгорд (2), Степанчич, Сагосен (6), Кунку (2), Дамьянович, Ремили (5), Абало (4), Л. Карабатич (1), Хансен (3), Нарсисс, Н. Карабатич (2), най.
БГК ім. Мяшкова: Пешич, Міятавіч; Д. Рутэнка (1), Кулак (5), Шкуринский (3), Юринок (1), пацёк, Нікуленкаў (1), Стойкович (5), Шумак (1), Проданович (1), Бомана, разгарыцца (2) , Джорджич (4), Шыловіч (3), Астрашапкин (1).
Пачатак сустрэчы выдалася для берасцейцаў няўдалым, яны правалілі стартавы адрэзак з лікам 1: 5. Аднак паступова БГК прыйшоў у сябе і ўшчыльную падабраўся да суперніка, завяршыўшы першы тайм з адставаннем за ўсё ў 1 мяч (14:15).
Другі тайм БГК пачаў у меншасці, а ПСЖ пачаў паступальна нарошчваць перавагу, да 33-й хвіліне адарваўшыся на 5 галоў (23:18) і вымусіўшы рулявога берасцейцаў Сяргея Бябешкі браць тайм-аўт. Пасля чаго гандбалісты БГК скарацілі адставанне да 3 мячоў, але бліжэй чэмпіён Францыі гасцей не дапускаў і дамогся перамогі з розніцай у 4 галы.
БГК, нагадаем, пачаў цяперашнюю Лігу чэмпіёнаў з бліскучай перамогі над польскім «Виве» — уладальнікам галоўнага кантынентальнага трафея сезона — 2015/16.
Наступны матч у Лізе чэмпіёнаў БГК правядзе 30 верасня дома супраць вугорскага «Веспрем» (17.00).